تندرستی

مطالبی درمورد سلامتی و تندرستی

تَندُرُستی یا سَلامَت عبارت است از تامین رفاه کامل جسمی و روانی و اجتماعی انسان است.
(انسان هنگامی احساس خوشبختی میکند که تن در آسایش و روان در آرامش باشد)

بایگانی

افسردگی

سه شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۰۵:۳۳ ب.ظ

افسردگی تنها زمانی حالت بیماری به خود می گیرد یا به اصطلاح نابه هنجار تلقی می شود که در عملکرد عادی و به هنجار ما اختلال ایجاد کند و هفته ها بدون وقفه ادامه یابد. اختلال های افسردگی نسبتا شایع هستند و حدود 17 درصد از ما در طول زندگی یک دوره افسردگی حاد پیدا می کنیم، در اختلال افسردگی 4 مجموعه نشانه و علامت وجود دارد.

وقتی گریه می کنید...
غم و اندوه و شاد نبودن از جمله بارزترین خصوصیات افسردگی است که ما را درگیر می کند و احساس ناامیدی می کنیم. غالبا برای هر موضوع کوچکی به گریه می افتیم و ممکن است حتی به خودکشی فکر کنیم. علاوه بر این، نداشتن روزگار خوش و شادمانی در زندگی گریبانگیرمان می شود به این معنا که کارهایی که موجب رضایت و خشنودی ما می شود، دیگر شادی و شعفی در بر ندارد.


تست افسردگی ، تست روانشناسی افسردگی ، تست استرس


 وقتی اعتمادبه نفس ندارید...
 اعتمادبه نفس مان کم می شود، خودمان را نالایق و ناشایست می دانیم و خود را به دلیل خطاهای مان سرزنش می کنیم و نسبت به آینده احساس ناامیدی داریم و در این که بتوانیم کاری برای بهبود حال خود انجام دهیم تردید داریم، انگیزه خود برای انجام کارها را از دست می دهیم و قادر نیستیم فعالیت جدیدی را شروع کنیم، احساس می کنیم حافظه مان تحلیل رفته و مطالب را فراموش می کنیم .

 وقتی خسته  هستید...
 نشانه های جسمانی و فیزیکی افسردگی شامل تغییر اشتها و اختلال خواب، خستگی، بی جان و بی رمق بودن است. در دوران افسردگی بیشتر فکرهای مان در مورد خودمان است تا در مورد رویدادهای بیرونی و در نتیجه درد و رنج کوچکی را ممکن است بسیار بزرگ کنیم و نگران سلامت خود بشویم،

 وقتی انگیزه ای ندارید...
انگیزه ما برای زندگی کاهش پیدا می کند به این معنا که به فعل پذیر بودن تمایل پیدا کرده و قادر به راه اندازی کارها نیستیم، دچار بی ابتکاری و پیگیری نکردن و استمرار در کارها می شویم.

برای این که تشخیص افسردگی برای مان مطرح شود لزومی ندارد که همه 4 دسته نشانه در ما وجود داشته باشد بلکه هر چه نشانه های بیشتری از این 4 دسته در ما باشد، اطمینان بیشتری خواهد بود که گرفتار افسردگی شده ایم.

پرسشنامه زیر شامل 21 گروه عبارت است. بعد از خواندن هر گروه از عبارات، دور شماره های(صفر،  1،  2،  3 )که بیانگر بهترین احساس شما در طول 2 هفته اخیر و حتی مدت زمان بیشتر است، دایره بکشید. حتما قبل از تصمیم گیری، همه عبارات یک گروه را به دقت بخوانید:   

افسردگی بین مردم شایع است و حدود 17 درصد از مردم در طول زندگی یک دوره افسردگی حاد پیدا می کنند

منبع مطلب

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۱۰/۱۵
فائزه فرهادی

افسردگی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی